Inkubátor ČVUT InovaJET se propojil s celoevropskou sítí start-up firem a akceleratorů iHub

Dne 23. května se ve Vídni uskutečnila konference Stargate – The Innovation Day by iHub, pořádaná online platformou iHub. Stargate je síť evropských platforem iHub, inkubátorů a akcelerátorů, které spolupracují v rámci EU. Jejím členem je i inkubátor ČVUT InovaJET.

Dvacet start-up firem z 15 zemí, které jsou podporovány členy sítě iHub, představilo na konferenci své inovativní produkty a služby. Mezi investory byli zástupci např. z Paua Ventures, Aster Capital, Axel Springer, Deutsche Telekom, Bosch VC nebo Vodafone.

Vznik sítě iHub byl původně iniciován Evropskou komisí a vzdělávací organizací EIT Digital, která se zaměřuje na digitální inovace a podporu technologie FIWARE. Tyto aktivity však nakonec vyústily v dlouhodobý program na podporu začínajících firem v Evropě.

„V síti iHub propojujeme 130 let zkušeností s podporou a investicemi do začínajících firem. Pracovali jsme na více než 1300 projektech, viděli jsme jejich růst, etablování v Evropě i jejich panevropský úspěch,“ vysvětluje Rafa Aguado, generální ředitel společnosti iHub a zakladatel španělského akcelerátoru Bolt.

Start-up firmy na konferenci představily inovativní řešení v oblasti IoT (internetu věcí), PropertyTech, hudby, digitálního zdravotnictví a dalších oblastí. Mezi nejvýznamnější z nich patří Audiotube, coModule, STYLIFF, Measurence, OJOO, Tracktics, indoo.rs, Sofasession, Urban Clouds, RezGuru, Sport50, Zoomsquare, Dignisen, iLocator, MOGY, SprayPrinter, Sorex Wireless Solutions, Canard Drones a Smart Load Solutions.

„Naším cílem je pomáhat začínajícím firmám a prostřednictvím internetových inovací podporovat udržitelné podnikání. Partneři iHub jsou odborníky ve svých regionálních ekosystémech. To znamená, že můžeme poskytnout významnou pomoc při hledání vhodných partnerů nebo investorů v celé Evropě“, dodává Ivo Stanček, vedoucí inkubátoru ČVUT.

Kontakt pro média:
Mgr. Jitka Seguin, Rektorát ČVUT
mobil: 775 128 776
e-mail: jitka.seguin@cvut.cz

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2016/17 nabízí ČVUT svým studentům 119 studijních programů a v rámci nich 442 studijních oborů. ČVUT vychovává moderní odborníky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2015 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4200 světových univerzit, ve skupině univerzit na 451 – 460. místě. V oblasti „Civil and Structural Engineering“ bylo ČVUT hodnoceno na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 101. – 150. místě, v oblasti  „Computer Science and Information Systems“ a „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě, a stejně tak i v oblastech „Mathematics“ a „Physics and Astronomy“. Více informací najdete na www.cvut.cz.