Start-upy InQbay vzbudily na Festivalu vědy zájem

Festival vědy 2017, dříve známý pod názvem Vědecký jarmark, představil ve středu 6. září na dejvickém Kulaťáku dětem, studentům i zvídavým kolemjdoucím vědeckou laboratoř pod širým nebem.

K vidění byly kromě zajímavých expozic fakult ČVUT i ostatních univerzit, Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, Kriminalistického ústavu Praha Policie České republiky, Národní technické knihovny, Mobilního planetária Praha, Úřadu průmyslového vlastnictví ČR i dva úspěšné start-upy podnikatelského inkubátoru ČVUT InQbay.

Děti využily možnosti otestovat airsoftovou zbraní odolnost vůči průstřelu mobilní ochranné bariéry start-upu MOB-Bars. Ta je vyrobena na bázi cementových kompozitů s využitím nejnovějších světových trendů a technologií během vývoje i ve výrobě.

Velkou pozornost na sebe strhly i vzdělávací karty s kreativními obrázky, které najdou uplatnění nejen ve volném čase, ale i ve škole v hodinách matematiky, českého jazyka, vlastivědy nebo cizích jazyků. S kartami start-upu Imaglee se dají hrát desítky her podporujících slovní zásobu, postřeh, vědomosti, matematické myšlení, kreativitu, týmovou práci a invenci.

MOB-Bars_stavba bariery

MOB-Bars_stavba bariery_vysledek

strilenistanek InQbayImaglee

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.