První mezinárodní demo den projektu DA-SPACE

Pilotní cyklus evropského projektu DA-SPACE, kterého se účastní ČVUT ve spolupráci s FIT vyvrcholil prvním mezinárodním demo dnem v Chorvatské Pule ve dnech 27.6.2018 – 29.8.2018. Demo dne se zúčastnily nejlepší týmy ze 7 spolupracujících zemí. Za ČR se zúčastnil tým z ČVUT FIT (Vít Medřický, Marek Foltýn) s projektem Programmer’s Brain – aplikací, která každodenně zlepšuje vývojářův přehled nad rozpracovanými projekty. Šetří jeho čas a přispívá k efektivní organizaci práce.

Projekt DA-SPACE nabízí podporu inovativních nápadů studentů, kteří v Otevřené inovační laboratoři a pod vedením odborníků z průmyslu, mentorů a oborových specialistů přeměňují své projekty v inovace. Témata k řešení vytváří podniky a další externí subjekty, čímž dochází k posilování nadnárodní a mezioborové spolupráce mezi vysokou školou a průmyslem. Součástí tohoto procesu je také vzdělávání studentů v podnikatelských dovednostech, které v rámci jednoho cyklu zahrnuje cca 80 hodin interaktivních seminářů a individuálních konzultací.

Prezentace byla úspěšná, velmi se líbila a o přestávkách přicházeli zájemci s doplňujícími dotazy, nadšeni z nadcházejícího vývoje projektu.